Kineziológia terápia
Kineziológia
Életünk során sok stressz ér minket. Egy - egy átélt trauma, félelem, megbántás hatására támadunk, elfutunk vagy ledermedünk. Minden ilyen válaszreakció egyfajta viselkedés mintát eredményez amely elraktározódik a tudatalattiban, és hasonló stresszes helyzetben kész válaszként aktiválódik. Ezért vannak bizonyos helyzetekben önkéntelen, zsigeri reakcióink, amiket magunk sem értünk. Sokszor nem tudjuk megmondani, hogy bizonyos helyzetekben miért is cselekedtünk úgy, ahogy. Az ily módon rögzült túlélési technikák, felvett viselkedési minták, álarcok meghatározzák kapcsolatunkat önmagunkkal és a külvilággal, különböző problémákat okozva életünk számos területén. A feldolgozatlan érzelmi stressz, energia blokkot eredményez testünkben, fizikai és lelki problémákat okozva.
A kineziológiai kezelés/oldás során az egyén megélései, felismerései által egy új nézőpontból lát rá saját problémájára, melyek hatására életszemlélete, életmódja változásnak indul, ami testi, lelki, szellemi megújuláshoz vezet.
A kineziológia kezelés, az oldás folyamata, technikája
A Kineziológia kezelésben izomtesztelést alkalmazunk, melynek alapja, hogy a pozitív dolgok erősítik, a negatív dolgok gyengítik testünket. A hallott és érzékelt mondatokra agyunk reagál ez érezhető a tesztelt izom tónusában.
Az oldás során olyan tudatállapot alakul ki, amelyben a kliens koncentrációs
hatékonysága megnő.
A kineziológia módszerével "izom teszteléssel" közösen megkeressük a fennálló stressz kialakulásának okát s azt korrekciós technikák ( pl. vizualizációs technika, egyszerű mozgás feladatok, látás- és hallás koordinálás, különböző megerősítések...) segítségével oldjuk, így elindítva és megsegítve az öngyógyítási folyamatot.
Esetlegesen szükség lehet a megerősítő gyakorlatok otthoni, házi feladatként történő végzésére is.
Hány kezelésre van szükségünk?
A kezelés hatékonysága alapvetően függ attól, hogy az adott problémát mióta cipeljük magunkkal, minél régebben annál lassúbb a változás bekövetkezése. Befolyásoló tényező továbbá a kliens személyiség típusa, mennyire tud rugalmas lenni a változásokra, mennyire könnyen tudja elengedni a mintákat és a berögzült szokásokat. Általában már az első kezelést követően beindul az öngyógyító folyamat, sokszor azonnal tapasztalható változás. hhoz, hogy a változás biztosan bekövetkezzen 3 -5 alkalom szükséges lehet. Ezeknek az alkalmaknak rendszeres időközökben néhány héten belül követniük szükséges egymást, hogy a kezelések hatása rögzüljön és a visszaépülés esélyét a minimálisra csökkentsük. A kezelések gyakorisága az adott probléma súlyosságától függ.
Milyen problémák esetén használható leginkább a kineziológia?
- tanulási nehézség
- önértékelési problémák
- párkapcsolati konfliktusok
- beilleszkedési zavarok
- fóbiák
- függőségek
- hiperaktivitás
- látás - és hallászavar
- pánik
- szorongás
- érdektelenség saját életünk iránt
- pszichoszomatikus megbetegedések
- minden lelki okokra visszavezethető megbetegedés (pl. cukor betegség, keringési problémák, pajzsmirigy problémák)
- légzés zavar és a "halálfélelem érzése"
- terhességi nehézségek, szülés utáni depresszió
- meddőség
- szexuális problémák
- válsághelyzetek feldolgozás (baleset, válás, haláleset)
Mit tapasztalhatunk az oldás során ill. azt követően?
Már az oldás során tapasztalunk heves érzelmi reakciót, esetleg heveny rosszullétet amik a kezelés végére rendeződnek. Az oldás utáni napokban tapasztalhatunk érzelmi hullámzást, esetleg testi tüneteket amik természetes velejárói az öngyógyító folyamat beindulásának, a testi -, lelki felszabadulásnak.