Japán Tradicionális masszázs
A Japán masszázs lényege: A Japán masszázs (amely itt egy különleges, tradicionális testkezelési módszerre utal) egy komplex manuális terápia, melynek középpontjában a test szimmetriájának és statikai egyensúlyának helyreállítása áll. Egyedi fogásrendszere speciális nyomó, gyúró technikákat és ízületi mobilizációs elemeket ötvöz, kiemelt figyelmet fordítva a medence helyzetére, mint a testtartás alapjára.
Célja: A kezelés elsődleges célja a testtartás korrekciója, a medence és a gerincoszlop fiziológiás, kiegyensúlyozott helyzetének visszaállítása, valamint az ebből eredő asszimetrikus izomterhelések és ízületi feszültségek oldása. Cél továbbá a mozgásszervi fájdalmak (különösen hát-, derék-, csípőfájdalmak) csökkentése, a mozgásterjedelem növelése és a szervezet természetes öngyógyító folyamatainak aktiválása.
Hatása: A terápia segít korrigálni a test féloldalas terheléséből, rossz tartásból adódó elváltozásokat, javítja a gerinc és a nagyízületek mobilitását. A célzott nyomások és mobilizációk oldják az izomfeszültséget és az ízületi blokkokat, ezáltal csökkentve a fájdalmat és javítva a mozgás minőségét. A test szimmetriájának helyreállítása és a helyes testtartás kialakítása hosszú távon hozzájárul a jobb közérzethez és a mozgásszervi problémák megelőzéséhez.
Ha szeretné helyreállítani teste természetes egyensúlyát, javítani tartásán és enyhíteni mozgásszervi panaszait, próbálja ki ezt a speciális japán masszázst Budapest XI. kerületében! A Masszázsmester Centrum tapasztalt szakemberei várják. Kérjen időpontot, és tapasztalja meg a harmonizáló hatást!

Japán eredetű a ma már hazánkban is ismert tradicionális keleti frissítő masszázs is (yumeiho). Eredetileg a shaolini harcművészek testi-lelki teljesítőképességének fokozására használták. A terápia célja, hogy az aszimmetrikus és emiatt diszharmonikus emberi testet ismét szimmetrizáljuk, ezáltal az öngyógyító erőket aktivizáljuk és a betegségeket megelőzzük, illetve a már kialakult kórképek gyógyulását elősegítsük. Amennyiben a testet szimmetrizáljuk, az izmokat lazítjuk, az energiablokkok kialakulását meg tudjuk akadályozni. Kivitelezése ruhában történik, a padlóra terített gumiszőnyegen.
A Japán Tradicionális Terápia három technikát ötvöz, melyeket az összes távol-keleti masszázsban alkalmaznak. A masszázst, mely lazítja a feszes izmokat, javítja a vérkeringést, serkenti a nyirokkeringést és fokozza az anyagcserét. Az akupresszúrát, mely elősegíti a testben az energia áramlását. A manuálterápiás fogásokat, melyekkel helyreigazítják az ízületeket. A masszázs során az elméletében kulcsfontosságúnak tartott SI ízület helyreigazítása mellett, a gerinc nyaki-, háti-, és lumbális csigolyái, valamint a test csaknem összes ízületének manipulációját elvégzik.
Alkalmazási területét tekintve a Japán Tradicionális Terápia széleskörű. A mozgásszervi betegségek kezelése mellett belsőszervi problémák kezelésére is alkalmazzák.