Páros Svéd-masszázs

A Páros Svéd-masszázs lényege: A Páros Svéd-masszázs lehetőséget teremt arra, hogy ketten együtt, egy időben, egyazon helyiségben, de külön terapeutáktól élvezhessék a világ legismertebb és legkedveltebb masszázstípusának, a klasszikus svédmasszázsnak az előnyeit. Ez a forma tökéletesen ötvözi a közös élményt az egyéni, hatékony izomlazítással és relaxációval.

Célja: A kezelés fő célja, hogy a párok (vagy barátok, családtagok) közösen tapasztalhassák meg a svédmasszázs nyújtotta teljes testi ellazulást, az izomfeszültségek oldódását és a mentális felfrissülést. Célja a keringés serkentése, a stressz csökkentése és az általános jó közérzet elősegítése mindkét résztvevő számára.

Hatása: A kezelés során a terapeuták a svédmasszázs öt alapfogását (simítás, dörzsölés, gyúrás, ütögetés, vibráció) alkalmazzák, az egyéni igényekhez igazítva az erősséget és a fókuszt. Ezek a technikák hatékonyan lazítják a merev izmokat, csökkentik az izomfájdalmakat, javítják a vér- és nyirokkeringést, elősegítve a salakanyagok távozását. Az eredmény: ellazult, felfrissült test és nyugodt elme mindkettőjük számára.

Élvezzék együtt a klasszikus svédmasszázs időtállóan hatékony relaxációját a Masszázsmester Centrumban (XI. kerület)! Ha egy megbízható, kellemes és hatékony közös masszázsélményre vágynak, ez a tökéletes választás. Foglaljanak időpontot Újbudán!

Páros Svéd-masszázs

A páros masszázs során két masszőr foglalkozik két Vendéggel (barát-barátnő, férj-feleség, anya-lánya, barátnő-barátnő, stb.) igény szerint egy légtérben, vagy elválasztott kezelőhelyiségekben, így értékes időt tölthetnek el szeretteikkel együtt.

Páros kezelések alkalmával igénybe vehető kezelések:

  • Svéd frissítő masszázs
  • Gyógy masszázs
  • Aroma olajos masszázs
  • Melegített aromaolajos masszázs

A kezelések időtartama 55 illetve 85 perc lehet.

A kezelésre történő bejelentkezésnél nem minden esetben tudunk rugalmasan időpontot biztosítani annak komplexitása miatt. Ezen okból kérjük időben jelezzék részvételi szándékukat.

Járt már az egészségcentrumunkban és megosztaná ezt az élményt valakivel? Közeledik egy születésnap, egy fontos évforduló vagy egy jeles esemény? Vagy egyszerűen csak szeretne eltölteni pár különleges órát kedvesével? Bárhogy is legyen, mi szeretettel várjuk párosan érkező Vendégeinket is.


Svéd-masszázs

A svédmasszázs lényege: A svédmasszázs a nyugati világ legismertebb és legelterjedtebb masszázstípusa, melyet alapvető masszázstechnikának is tekinthetünk. Ez a módszer adja a legtöbb modern masszázsforma kiindulópontját, ötvözve a relaxációt és a test vitalizálását.

Célja: A svédmasszázs elsődleges célja a teljes testi ellazulás elősegítése és az izmok merevségének oldása. Képzett terapeutáink gondosan alkalmazott fogásrendszere (simítás, dörzsölés, gyúrás, ütögetés, vibráció) célzottan stimulálja az izmokat és a lágyrészeket, elősegítve azok regenerálódását.

Hatása: A kezelés érezhetően javítja a vér- és nyirokkeringést, támogatva ezzel a salakanyagok hatékonyabb kiürülését és a szövetek oxigénellátását. Rendszeres svédmasszázzsal csökkenhetnek az izomfájdalmak, növekedhet az ízületi mozgástartomány, és jelentősen enyhülhetnek a stressz tünetei. Ez a masszázsforma nemcsak a fizikai közérzetet javítja, hanem hozzájárul a mentális egyensúly megteremtéséhez és a belső harmónia eléréséhez is.

Svédmasszázs

A legelterjedtebb nyugati masszázsfajta. Eredeti formája masszázs és testgyakorlatok ötvözete. A masszőr simító, dörzsölő,rezegtető és gyúró mozdulatokkal frissíti fel a szervezetet. A masszázs fizikai és neurohormonális hatása elősegíti az esetleges betegségek gyógyulását. A masszázs során a vérkeringés és az emésztés javítása érdekében - a hagyományos módszer szerint - a páciensnek is el kell végeznie néhány testgyakorlatot, de enélkül is kiváló hatást lehet elérni vele. A svéd masszázs csökkenti a fájdalmat (pl. stresszes fejfájást), felgyorsítja a sérülések utáni felépülést, megakadályozza a nem használt izmok sorvadását, enyhíti az álmatlanságot, fokozza az éberséget, de mindenek előtt elősegíti a relaxációt és csökkenti a stressz hatását.

Ez a kezelés a legismertebb masszázsok közé tartozik, mert az egész testre kiterjed, az izmok, inak, és ízületek átmasszírozására irányul. Elősegíti a mozgásfunkciók helyes működését, ellazítja a fájdalmasan feszülő, görcsös izmokat. A svédmasszázs legelterjedtebb fogásai a gyúró, dörzsölő, simító és rezegtető mozdulatok. A simító mozdulatok segítségével egyenletesen eloszlatja a masszázsolajat a testen, ezzel előidézve a test általános ellazulását. Az ezt követő mély simítások mindig a szív felé irányulnak, amik serkentik a vérkeringést és bemelegednek az izmok. Majd a gyúrás a háton, a mellkas felső részén, a lábon és a fartájékon folytatódik. Ez ellazítja az izmokat, szétválasztja a merev izomrostokat, fokozza az izmok vérellátását. Az izmok tonizálására az ütögetés különféle formáit alkalmazukk, melyek lehetnek erősek, enyhék, lassúak és gyorsak egyaránt. A dörzsölés két ujjal történik a test speciális pontjain. A masszázs során a vendég igénye szerint krémet vagy olajat használunk. A kezelés rendszerint masszázságyon történik, de földre terített szivacson, matracon is végezhető.


Hatásai:

  • fellazítja az izmokat
  • csökkenti a hát- és gerincfájást
  • fokozza az anyagcserét, ezáltal segíti a test méregtelenítését
  • kedvezően befolyásolja az emésztést
  • élénkíti a vérkeringést, bőrünk visszakapja ruganyosságát
  • frissít, kondicionál
  • oldja a stresszt
  • segít megszüntetni az alvászavarokat
  • gyorsítja a sérülések utáni felépülést
  • csökkenti a fejfájást, és általában a fájdalmat

Kinek javasolt?

  • reumás megbetegedéseknél
  • mozgásszervi problémák esetén
  • ortopéd betegségek kiegészítő kezelésére
  • rándulások, görcsök és húzódások kezelésére
  • szívpanaszok és magas vérnyomás kezelésére
  • tartáshibák korrigálására
  • izommerevség feloldására
  • légzési problémák és pszichoszomatikus betegségek gyógyítására

Speciális változatai:

A svédmasszázs kombinálható aromaterápiás illóolajok alkalmazásával. Megfelelő masszázskrémek használatával a narancsbőr (cellulit) tüneteinek csökkentésére és fogyókúra elősegítésére is használható. Kókuszolaj és a szőlőmag olaj tökéletesen megfelelő a narancsbőr, hízás-és fogyáscsíkok regenerálására.

Részmasszázsok bővebben

Hátmasszázs

A hátmasszázs során a vendég a hasán fekszik, bokája alá a masszőr hengerpárnát helyez, hogy izmai ellazuljanak. Ez a masszázs különösen alkalmas a feszültségoldásra. A modern életforma általában megterheli az emberek hátát, ezért is érdemes ezt a testrészt kezelni. A háti szakasz anatómiai értelemben véve a XII. hátcsigolyától az I. hátcsigolyáig tart, azaz a bordás részeket jelenti. A hátmasszázs viszont a keresztcsonttól a nyakszirtig történik. (A csigolyák számozása a svéd masszázs irányát mutatja, mivel az alulról felfelé tart). A hát kezelése során a masszőr külön gondot fordít a lapocka átdolgozására is, amelynek környékén általában fájdalmas izomcsomók találhatók.

Nyak-vállövi masszázs

Hasonlít a hátmasszázshoz, de nem érinti a hát alsó régióját. Hangsúlyos a vállöv izmainak – mellizmok, deltaizom, trapézizom – és a lapocka területének, valamint a nyakizmoknak az átdolgozása. Fejfájás, Vállízület körüli lágyrészek gyulladása (PHS) és más egészségi problémák esetében alkalmazható hatékonyan. Ülve és fekve is végezhető. Ha nincs kizáró ok, a nyak-vállövi masszázs kimozgatással, a lapocka mobilizálásával társulhat. PHS esetén a masszázs kiegészül a kar kezelésével, erős fejfájás esetén a homlok, tarkó, halánték és a vállöv simításával.

Lumbogluteális masszázs

Ezt a nevet valószínűleg szemérmességből használják latinul, noha anatómiai-élettani szempontból igen fontos területről van szó, amelyről nem szégyen beszélni, és a többi testrészhez hasonlóan kezelhető. A lumbogluteális masszázs a farredőtől az I. ágyéki csigolyáig tart (amely közvetlenül az alsó borda alatt helyezkedik el), tehát a far és a derék régióját foglalja magába. Itt található testünk egyik igen nagy izma, a nagy farizom (musculus gluteus maximus), valamint a középső farizom, a kis farizom és a keresztcsont is. A lumbális gerincszakasz mellett fontos idegek kilépési pontja helyezkedik el. A masszázs hason fekve történik, tehát csakis a fartájékot és a derék hátsó részét érinti. Nagyon alkalmas a derékfájások, derékból kisugárzó hátfájások, csípőficam, lumbágó, isiász, csigolyabetegségek kezelésére.

Karmasszázs

A felső végtag kezelése a felkart, az alkart és a kezet együttesen jelenti, tehát az ujjhegyektől a vállig történik. Ezen belül hangsúlyosan a problémás részen dolgozik a masszőr. Fekve vagy ülve is végezhető.

Lábmasszázs

A teljes alsó végtag masszírozását jelenti, a lábujjaktól kezdve a farredőig, de kiterjeszthető a farizmokra is. Magában foglalja a talp átdörzsölését is, de ez nem tévesztendő össze a talpmasszázzsal. Az ugyanis külön képzettséget igényel.

Arcmasszázs

Ez a masszázs nem azonos a kozmetikai arcmasszázzsal; vivőanyag nélkül végzik. Fejfájás, krónikus gyulladások, perifériás facialis paresis (arcidegbénulás) kezelésére alkalmas, a centrális facialis paresis viszont ellenjavallata.

Mellkasmasszázs

A mellkasmasszázs nem azonos a mellmasszázzsal; a masszázs a bordakosár aljától a kulcscsontig tart, azonban az emlők elkerülésével. A masszőr tehát a mellek alatt, felett és között, az izmokon és a szegycsonton dolgozik, és sem férfiak, sem nők esetében nem masszírozza a mirigyes állományt. A mellkason végzett ütögetés hatékonyan szabadítja fel a tüdőgyulladás vagy más légúti megbetegedés, illetve a dohányzás során lerakódott nyákot, amely köhögéssel távozik a szervezetből.

Hasmasszázs

Székrekedés, puffadás, a hasizmok gyengesége esetén hatásos. Habár a hasmasszázs a svéd masszázs egyik része, mégsem végezhető svédmasszőri képzettséggel. Ennek oka, hogy a hasmasszázs közvetlenül a vastagbélre hat. Kizárólag szakképzett gyógymasszőr végezheti, és ő is csak orvosi utasításra. A kezelés során figyelni kell a húgyhólyag elkerülésére.

Ez a mély hasmasszázs nem tévesztendő össze a laikus által is végezhető egyszerű, nyugtató hatású simításokkal, amelyek csak a test felszínes rétegeire hatnak. De a simításoknál se feledkezzünk meg a helyes irányról, amely szemből nézve az óramutató járásával (azaz a vastagbél lefutási irányával) megegyezik.

Fogásai

A klasszikus svéd masszázs öt alapfogásból épül fel, ezek: simítás, dörzsölés, gyúrás, ütögetés, vibráció (más néven rezegtetés. A modern masszázsterápiák kiegészítő fogásokat is alkalmaznak, ezek: intermittáló nyomás, felrázás, kirázás, vezetett passzív kimozgatás.